Kohtu käsu tõttu seisab türklaste laev MV Nicea juba kolm nädalat ühe Malta sadamas. Selle aluse kapteniks on Eesti kodakondne Vladimir Motsalov.

 

"Meie olukord muutus kriitiliseks, kui laevavarud 20. märtsil otsakorrale jõudsid," kurtis Motsalov kohalikule väljaandele Times of Malta. "Meil ei jätkunud enam kütust elektri jaoks ning pidime toitu valmistama grillil. Sööme grillitud spagette nii hommikusöögiks kui lõunaks."

Viimastel päevadel on Malta Transpordiamet laeva meeskonnale siiski abi andnud ja toitu saatnud.

Motsalovi sõnul pole neil aimugi, kui kaua nad peavad veel laeva peal olema või mis edasi saab.

Kaubalaev MV Nicea reisis Gibraltarist Istanbuli, et võtta peale veoautode laadung, kuid peatus 5. märtsil Maltal, et tankida. Maltal esitati laevameeskonnale volkiri laeva arestimiseks. Nimelt võlgnes selle Türgi päritolu omanikfirma Erwina Shipping Ltd raha ühele Hollandi pangale.

 

Laeva meeskond koosneb seitsmest bulgaarlasest, seitsmest türklasest, grusiinist ja eestlasest, kellel pole muud valikut kui laeva pardal olla. Vastasel korral loobuksid nad oma õigusest töötasule.

Kapten Motsalovi sõnul oleks sellise kaubalaeva väljaõppinud meeskonnata jätmine ka ohtlik. Seni pole selge kas türgi firma on ikka veel laeva omanik või hoopis pank.

"Pank peatas aluse mõtlemata, et siin on meeskond ja kulutused nagu toit ja palgad. Pank ei saanud aru, milliseid probleeme see põhjustab," ütles Motsalov.

Allikas: Eesti Ekspress