Järgmisena oli arutusel laevajuhtide kaardistamise projekt, mille tulemusena selgitatakse välja mis on saanud EMA lõpetajatest, kes millega tegeleb, kas pärast kooli lõppu on jäädud omandatud ameti juurde või tegeletakse millegi muuga, kui siis millega? Projekt käivitamiseks on kogutud nimekirjad EMA lõpetanutest aastast 1996-2008. Järgmiseks töötatame välja küsitluse vormi lähtuvalt sellest millistele küsimustele soovime vastust leida. See projekt on hädavajalik, et jõuda selgusele millist funktsiooni täidab EMA ja lisaks annab võimaluse tutvustada Eesti Laevajuhtide Liitu ka nendele, kes võibolla pole veel sellisest ettevõtmisest kuulnud. Samas võib selle projekti tulemus abistada merenduspoliitika või merenduse arenduskava väljatöötamisel, mille ühte töörühma kuulub ka ELJL juhatuse liige A.Saulep.

Tulevikuplaanidesse lisati põhikirjast tulenevalt koostöö arendamine teiste organisatsioonidega. Meiega on ühendust otsinud Eesti Laevamehaanikute Liit, Eesti Merelootside selts ning Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing.

Liikmekaardi väljatöötamine jääb hetkel tulevikuplaanidesse, sel teemal on avatud arutelu foorumis, kuhu on oodatud kõik ettepanekud ja soovitused.

Seejärel arutleti teemal, miks mõningad potensiaalsed liikmed suhtuvad skeptiliselt ELJL’u. Toodi välja kaks peamist põhjust, esmalt kartus tööandja ees ja seejärel „majanduslik” ehk liikmemaks. Siinkohal tahaks veelkord välja tuua fakti, et ELJL ei ole ametiühing, seega kartused tööandja ees on tühised. ELJL on valmis oma põhikirja kohaselt nõustama liikmeid, kel on tekkinud probleeme tööandja ees, kuid mitte võtma rolli tööandja ja liidu liikme vaheliste vaidluste lahendamisel.

Liikmemaksu suurus kehtestati esimese Üldkoosolekuga, kas see määr on liialt suur või väike, saavad liikmed arutleda foorumis. Liikmemaksu kehtestamisel on mittu rolli, kui sa millegi eest maksad, siis loodetavasti sunnib see liiget ka aktiivsemalt liidu tegevuses kaasa rääkima, teisalt on see vajalik liidu halduskulude katmiseks. Kõik juhatuse liikmed teevad tööd tasuta ning seda raha saab otstarbekalt kasutada ELJL ürituste organiseerimise juures, toetuste maksmisel väljapaistvamatele õppuritele EMA’s jne., kõik tulenevalt põhikirjast. Lisaks toodi välja ka fakt, et mida suurem on liikmeskond, seda väiksem on liikmemaks.

Üks tubli neiu on enda kanda võtnud uurida, kuidas toimis kunagine Eesti Laevajuhtide Selts ja selle kohta tehti väike arupärimine, projekt on töös ja igasugune kaasabi oodatud. Kel leidub vähegi informatsiooni või koguni ehk mõnd kirjatükki kunagi tegutsenud Eesti Laewajuhatajte Seltsi kohta, siis palume ühendust võtta aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. .

Üldkoosoleku protokoll on ülevaatamisel ja edastatakse liidu liikmetele käesoleva nädala jooksul, samas on sellega võimalik liidu liikmetel tutvuda ELJL kodulehel.

Lõpetuseks lepiti kokku et järgmine nõupidamine toimub juba järgmisel nädalal.