Otsus: Päevakord kinnitati ühehäälselt.

  1. Päevakorra punkt 1 – ELJL SUVEPÄEVAD 2010

Esimene ja kõige tähtsam küsimus – Kas Suvepäevadel on piisavalt huvilisi või ei ole mõtet vägisi kellelegi üritusi korraldada. Ühehäälselt sai otsustatud, et üritus peab toimuma. Kuupäevadeks kinnitati varem küsitluse käigus enim hääli saanud kuupäevad – 9-11 Juuli 2010. Otsustati aktiivselt hakata otsima võimalikku toimumiskohta võttes arvesse hinda, koha iseloomu ja logistilist plaani. Soovitavalt Harjumaakonnas. Et vähendada võimalikke kulutusi inimese kohta otsustati sel aastal Suvepäevad teha ühe ööpäevased: Alustame laupäeva hommikul ja lõpetame pühapäeval lõuna paiku.  Toitlustuse koha pealt peaks osalustasu sisaldama Laupäevast lõunasööki ja pühapäevast hommikusööki. Laupäevane õhtusöök toimub Grilliva Meremehe stiilis – igaüks võtab midagi meelepärast kaasa ja üles seatakse ühine suur söögilaud. Alkoholi võtaks kaasa igaüks ise piisavas koguses vastavalt maitsele.  Eha Merirandi juhtimisel asutakse otsima üritusele ka võimalikke sponsoreid uute ja vanade koostööpartnerite seast. Osalustasu peaks jääma vahemikku 300-500 krooni, soodustus tehakse kaaslasega tulijatele. Võimalusel kaaluda kindlasti elava tantsumuusika ja päevajuhi palkamist. Kõik ülaltoodu on ainult esialgsed mõtted ja ei pruugi tegelikkuses teostuda. Kõikide arvamus ja ettepanekud sel teemal on VÄGA oodatud meiliaadressidele: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  
Samuti on teema üleval ka foorumis.

  1. Päevakorra punkt 2 – ELJL LIIKMESKONNA KASV

ELJL liikmeskond hetke seisuga 97 liiget. 23.03.10 toimus J.Laende ja E.Meriranna poolt läbiviidud väike Liitu tutvustav presentatsioon EMA-s, mille tulemusena astus Liitu tänase päeva seisuga 7 uut liiget. Rõõm on tõdeda, et Liidu liikmeskond on täienenud ka eakamate laevajuhtidega. Eraldi peaks võtma luubi alla laevajuhid, kes on lõpetanud EMA Merekooli, sest nende esindaja siiani Liidus puudub. Merekooli juhtkond koostas spetsiaalse kutseorganisatsioone tutvustava seinalehe, millelt ei puudu ka info ELJL kohta.

Negatiivse punktina teatas J.Laende, et liidu meilile saabus arupärimine ühelt meie liikmelt Liidu liikmeskonna hulgast väljaastumise kohta. Kindlasti uurida põhjusi, miks liige sellise otsuse vastuvõtmist kaalub ja teha omad järeldused. 

100 ei ole enam kaugel! 
J

  1. Päevakorra punkt 3 – m/l MOHNI LUGU

31.03.10 Jõudis telekraanile järjekordne „Pealtnägija“, mille põhiteemaks oli ELJL poolt uuritud ja meediasse „lekitatud“ Mohni meeskonnaliikmete kangelastegu prantslastest maailmarändurite ja nende koera päästmisel. Pärast saadet ilmusid erinevad teemakohased artiklid mujalgi Eesti meedias. Saade sai väga palju positiivset tagasisidet ja ELJL väga palju reklaami seoses sellega. Saates mainitud Prantsusmaal kirjutatud selle teemalise raamatu käsikiri on nüüdseks jõudnud Eesti kirjastajate kätte, kes tegelevad selle tõlkimisega antud hetkel.  Kirjastaja pöördus ELJL poole palvega aidata tõlkimise lõppedes raamatut korrektsesse merekeelde sättida, millega ELJL ka nõustus. Raamat peaks ilmuma 14.juulil sel suvel.  Seoses mohni-looga palusid Prantsusmaal elavad raamatuautor ja päästetud abi Eesti Laevajuhtide Liidult leidmaks sponsoreid plaanile viia kokku päästetud ja päästjad ning korraldada pidulik elupäästjate-medalite kätteandmise tseremoonia Prantsusmaal selle aasta detsembri esimesel nädalal. ELJL Juhatus otsustas avada eraldi panga arve fondile, millele hakatakse koguma annetusi juriidilistelt ja eraisikutelt, kes soovivad Mohni meeskonna reisi Prantsusmaale toetada. Praeguseks on soovi avaldanud toetamiseks 2 firmat ja 2 eraisikut. Samuti otsustati, et korraldatakse väike vabatahtlik korjandus ka Liidu siseselt – panevad need kes tahavad ja nii palju kui tahavad – andmeid kuskil keegi avaldma ei hakka.  Kui reis mingil põhjusel ära peaks jääma, siis tagastatakse annetatud summa samale panga arvele, millelt see laekus. ELJL Juhatuse esimehega võttis ühendust ka Prantsusmaa Suursaadik Eestis, kes soovis korraldada kokkusaamist, mille teemaks oleks ka Mokhni meeste austamine Prantsusmaa Tallinna  Saatkonnas 14.07.10 toimuval pidulikul üritusel.

  1. Päevakorra punkt 4 – ELJL 2009 a. Laevajuhtide Kaardistamise avaldamine.
  1. Et meie kogutud materjal sahtlipõhja tolmu koguma ei jääks, siis otsustati M.Kotsulimi poolt kokku pandud Kaar Päevakorra punkt 3 – m/l MOHNI LUGU

distamise kokkuvõte teha avalikuks Eesti Merendusringkondades. Tagasiside on olnud seni positiivne. Ajakiri Meremees on avaldanud soovi materjali avalikustamiseks oma lehekülgedel. K.Kärner tegeleb momendil väikese sissejuhatava teksti väljatöötamisega nimetatud artikli tarbeks. Kaardistamisest käis rääkimas Kuku Raadio Meretunnis ka E.Merirand – saade on üleval ka Kukuraadio kodulehel (saadete arhiivis).

Üldjoontes võib lugeda meie Kaardistamise projekti kordaläinuks ja kindlasti tuleks mingil ajahetkel seda tulevikus korrata.

  1. Päevakorra punkt 6 – ELJL OSALES RANNARAHVAKOJAS TOIMUNUD MERENDUSVALDKONNA MTÜ-de ÜMARLAUAL 08.04.10.

Rannarahvakoja kutsel osales ELJL Juhatuse Liige A.Saulep nimetatud üritusel. Kuna tegemist oli alles esimese selellaadse üritusega, siis oli ürituse peaeesmärgiks organisatsioonide omavaheline tutvumine ja tutvustamine ning koostöö võimaluste arutamine.

  1. Päevakorra punkt 7 – EMSA 15 SÜNNIPÄEV

20.04.10 toimus Viimsi Rannarahva Muuseumis Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühingu 15 sünnipäeva tähistamine. Kutse sellele üritusele sai teiste Eesti merendusorganisatsioonide esindajate seas ka ELJL Juhatuse Esimees J.Laende.  Sõlmitud sai häid tutvusi ja vesteldud Eesti merendusest paljude merendusvaldkondade spetsialistidega.

  1. Päevakorra punkt 8 – MERENDUSPOLIITIKA TRANSPORDI TÖÖRÜHM

5. Juuni kell 10.00 Majandus- Ja Kommunikatsiooni ministeeriumi A-Saalis toimub järjekordne Merenduspoliitika töörühma hoosolek, kuhu on kindlasti vaja saata ELJL Esindaja. Teha ettepanek Liidu liikmele S.Sokk’le ettepanek osalemiseks Eesti Laevajuhtide Liidu nimel. Samuti on oodatud endid registreerima kõik merenduspoliitika huvilised Liidu liikmed.

  1. Päevakorra punkt 9 – MAKSUSTAMISE PROJEKT

Otsustati maksustamise projekt siiski plaanidesse võtta, kuid natuke muudetud kujul. On selgunud, et paljud merenduse inimesed on selle küsimusega tegelenud juba varasemast ajast. Üritame kokku kogutud juba eelkäijate poolt hangitud materjalid ja siduda need üheks tervikuks. Vajadusel kindlasti täiendame ja uuendame juba olemasolevaid andmeid. Uurida teemakohseid magistritöid ja muid materjale.

  1. Päevakorra punkt 10 – MUUD KOHAL ALGATATUD KÜSIMUSED

Tõstatati töökohtade mooduli arengu ja arendamise küsimus. Esimesel võimalusel teha töörühmale meiliaadress koos salasõnaga, et töörühma liikmed saaksid asuda ametlikult asjaga tegelema. Samuti tehti ettepanek kaasata töörühma keegi aktiivsetest EMA kadettidest, kes võtaks eraldi teemana oma südame asjaks praktikakohtade muretsemise küsimuse.